Ezgi Tanıl

Home » Ezgi Tanıl

Uzman Psikolog Ezgi Tanıl

Çocuk, Ergen Psikoloğu

Başarı bursu ile okuduğu Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2016 yılında yüksek onur derecesi ile mezun oldu. 2017 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Psikososyal Onkoloji ve Eğitim Yüksek Lisans Programı’na devam etmektedir.

2015 yılında, İrlanda’da University Collage Dublin, Psikiyatri Bölümü’nde ve Çocuk Sanat Psikoterapisi Yüksek Lisans Programı’nda çeşitli derslere ve süpervizyon toplantılarına katıldı. Yunanistan’da Panteion University Psikoloji Bölümü’nde 6 ay eğitim aldı.

“Çocuk Sanat Sanat Psikoterapisi’nin Vasarhelyi Metoduna Ebeveyn Yaklaşımları“ konulu bir araştırma yürüttü. Araştırması İngiltere Leeds University’de bilimsel poster olarak sunuldu.

Boğaziçi Üniversitesi öğrenme laboratuvarında asistanlık yaptı. İrlanda’da Mater Misericordiae University Hospital’ın çocuk ve ergen biriminde 3 ay staj yaptı. Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin psikiyatri kliniğinde vizitlere katıldı. Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çocuklarla sanat terapisi etkinlikleri gerçekleştirdi, sosyal beceri grupları yürüttü. Ebeveyn grup çalışmaları, eğitim seminerleri düzenledi, çeviri projelerine katkı sağladı.

Çocuk, ergen ve aileler ile çalışmalarını sürdürmektedir. Çocukluk ve ergenlik dönemi problemleri, okul ve öğrenme ile ilgili sorunlar, duygusal sorunlar, gelişimsel korkular, öz güven eksikliği, davranış – uyum sorunları ve aile içi etkili iletişim mesleki ilgi alanlarındandır. Çalışmalarında ağırlıklı olarak oyun ve sanat terapisi ile çözüm odaklı terapi tekniklerini kullanmaktadır.

Bilimsel Yayınları:

The Vasarhelyi method of child art psychotherapy: an adjunctive treatment in childhood depression / Psychoanalytic Psychoterapy

Parent Perspectives of the Vasarhelyi Method of Child Art Psychotherapy in a Child and Adolescent Mental Health Service / Royal College of Psychiatrists Faculty of Medical Psychotherapy

Mesleki Eğitimleri:

Yetişkinlere yönelik;

– Çözüm Odaklı Terapi / Dr. Lütfi Kaan Özdemir

– Psikolojik İlk Yardım ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu / Dr. Mert Akcanbaş

– Kalp Merkezli Hipnoterapi / Reyhana Seedat

– ECCT İlişki Odaklı Çift Terapisi 1.Modül / Reyhana Seedat

Çocuklara yönelik;

– Çocuk Merkezli Oyun Terapisi / Yard. Doç. Dr. Birgül Emiroğlu

– Metaforik Hikaye Terapisi / Reyhana Seedat

– Çocuk ve Gençlerle Sanat Terapisi / Uzm. Psk. Nur Dincel Genç, Dr. Olcay Güner

– Çocuk Resimlerinin Psiko-Pedagojik Açıdan Değerlendirilmesi / Uzm. Psk. Volkan Demir

– CAS Bilişsel Değerlendirme Sistemi / Yard. Doç. Dr. Tamer Ergin

– Denver Gelişimsel Tarama Envanteri / Prof. Dr. Kalbiye Yalaz

– Rorschach ve CAT ile Çocuğun Ruhsal Değerlendirilmesi / Yard. Doç. Dr. Neslihan Zabcı

– Çocuk Değerlendirme Testleri; Loisa Duss Psikanalitik Öyküler Testi, Porteus Labirentler Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, Kent E.G.Y Testi, Cattel 2A, Cattel 3A, Goodenough Harris Adam Çizme Testi, Peabody Testi, Gessel, Frostig, Benton Kognitif Fonksiyonlar ve Görsel Hafıza Testi, Aile Çiz Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi / Uzm. Psk. Volkan Demir

Ezgi Tanıl

Eğitim Bilgileri

Yüksek Lisans
  • İstanbul Üniversitesi, – Psikososyal Onkoloji ve Eğitim /Tezli (2017 – …)
Lisans
  • Fatih Sultan Mehmet Vakıf  Universitesi – Psikoloji Bölünü (2011 –  2016)
  • İstanbul Universitesi – Sosyoloji Bölümü (2013 – …)
  • University Collage Dublin / İrlanda – Çocuk Sanat Psikoterapisi Bölümü (2015)
  • Panteion University / Yunanistan – Psikoloji Bölümü (2013)
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by